Відкликано лист ДФСУ від 05 листопада 2018 року №4065/99-99-07-05-04-18 “Критерії ризиковості платника податків”, як такий що не підлягає виконанню.
Травень 13, 2019
Онлайн-генерація ордерів на надання правничої (правової) допомоги
Травень 15, 2019
Показати все

Анулювання реєстрації платника ПДВ при реорганізації підприємства шляхом виділу не здійснюється

Як зазначено в ІПК від 25 квітня 2019 року №1816/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/ платник ПДВ, який реорганізується, зокрема шляхом виділу, під час передачі частини майна за розподільчим балансом до іншої юридичної особи не здійснює нарахування податкових зобов’язань виходячи з вартості товарів/послуг, необоротних активів, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, та які не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такого платника податку.
Реєстрація платника ПДВ, що здійснює реорганізацію шляхом виділу із свого складу нового підприємства, не підлягає анулюванню.

Крім того, ДФС роз’яснено, що операція із внесення резидентом до статутного капіталу зобов’язань за договором позики (отриманої від нерезидента) в обмін на корпоративні права (частки у статутному капіталі), яка здійснюється у межах чинного господарського і цивільного законодавства, не є об’єктом оподаткування ПДВ.
Звертаємо вашу увагу на те, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 розділу ІІ ПК України,  податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків,  якому надано таку консультацію.
Зазначаємо, що спеціалістами “Lobby Consulting” надаються послуги щодо підготовки запитів до контролюючого органу для отримання індивідуальних податкових консультацій.