Демобілізованим і учасникам АТО, які отримали поранення, влаштуватися на держслужбу відтепер буде простіше
Вересень 4, 2015
КМУ розширив кількість осіб, які можуть безкоштовно отримати захист адвоката
Вересень 15, 2015
Показати все

Депутати прийняли перший в історії України закон про електронну комерцію


Депутати прийняли перший в історії України закон про електронну комерцію

Депутати прийняли в другому читанні перший в історії України закон №0957, який регулює онлайн-комерцію, у тому числі – інтернет-торгівлю і використання електронних грошей.

«За» висловилося 235 народних депутатів. Цей закон брав у першому читанні парламент попереднього скликання в минулому році, після позачергових виборів до парламенту закон знову внесли на розгляд депутатів. Тепер же справа – тільки за підписом президента.

Це – законопроект, ініціатором якого стала народний депутат Ольга Белькова, яка раніше була керуючим партнером EastLabs.

Основна мета законопроекту – визнати електронні угоди нарівні з письмовими документами. Іншими словами, така угода буде дорівнює за правовими наслідками всім іншим способам укладання угоди. Коли електронна угода (коли покупець бачить публічну оферту на сайті магазину, замовляє і оплачує товар) визнана в окремому законі, онлайн-торгівлі буде простіше спілкуватися з органами влади (наприклад, з податковою, вести справи в судах).

Текст законопроекту дає визначення таких явищ, як «електронна угода» («дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав, пов’язана з використанням ІКТ-систем»), «електронне повідомлення», «інтернет-магазин» (спосіб для реалізації товару шляхом електронної угоди) і так далі.

У ст.11 розділу III законопроекту є положення про те, що покупець повинен отримати підтвердження електронної угоди у вигляді електронного документа, квитанції, товарного або касового чека, талона або іншого документа. У чеку повинна міститися така інформація, як: ім’я продавця, його адресу і порядок прийняття претензій по товару, гарантійні зобов’язання.

Закон також приписує укладати всі угоди в онлайні з використанням «одноразового ідентифікатора» – цифро-літерного коду, який надсилається покупцеві на пошту або мобільний і використовується для верифікації угоди.

Нагадаємо, цим законопроектом – вже кілька років, текст розроблявся за допомогою та участю представників ринку електронної торгівлі.