Уряд створює бюро безкоштовної правової допомоги в усіх регіонах України
Лютий 25, 2016
Як правильно купити квартиру в новобудові
Березень 2, 2016
Показати все

Депутати пропонують узаконити смартфони та планшети як касові термінали

57d5d5a9a27c99e8d01196018b4717c9

касовий апарат

Депутати пропонують розширити визначення «реєстратора розрахункових операцій», ввести туди будь-які пристрої, здатні передавати дані про розрахунки в інтернет. Про це йдеться в законопроекті №4117 від 19.02.2016.

Класичні касові апарати з паперовою стрічкою, що зберігають дані про розрахункові операції в пам’яті, по-перше, дорогі, по-друге, вже застаріли, пишуть автори законопроекту. У документі пропонується ввести визначення «розподіленої комп’ютерно-касової системи» (РККС). Це системи, які передають дані в податкову по інтернету (електронні копії чеків, підсумок по розрахункових операціях за кожен день і інформацію контрольної стрічки).

Зберігання фіскальної інформації не на самому апараті, а на фіскальному сервері (що і пропонують автори законопроекту) дає можливість використовувати в якості терміналу звичайні пристрої – планшети, ноутбуки, комп’ютери. А підтверджувати інформацію про розрахунки можна за допомогою цифрового підпису.

Якщо проект закону приймуть, це скоротить витрати для малого і середнього бізнесу, нівелює відставання технологій, які використовуються для фіскального контролю, від вимог часу (появи смартфонів, планшетів, розвитку інтернету і онлайн-сервісів).

У липні минулого року вступив в силу закон, що зобов’язує підприємців 3 групи користуватися касовими апаратами. Потім цю норму скасували для тих, чий річний дохід не перевищує 1 млн грн.