Реєстр військовозобовязаних
Серпень 6, 2015
Українські банки призупинили кредитування населення
Серпень 11, 2015
Показати все

Експерти закликають повністю оновити суддівський корпус

20130123200439

Таку вимогу містить Меморандум, підписаний низкою громадських організацій

Реанімаційний пакет реформ опублікував Меморандум про необхідність повного оновлення суддівського корпусу. Меморандум підписали представники громадських організацій, підприємці, народні депутати, члени Конституційної комісії, представники органів влади та місцевих громад, судді, працівники судів, адвокати, правозахисники, науковці, викладачі в сфері права та ін.

Підписанти у зв’язку з напрацюванням змін до Конституції і з метою проведення повноцінної судової реформи заявляють про необхідність перезаснування судової системи та повного оновлення суддівського корпусу.

«Нові суди з оновленим суддівським корпусом мають бути створені за прикладом формування нової патрульної поліції в Києві, яка вже користується авторитетом і довірою громадян.

Ми докладемо всіх зусиль, щоб через зміни до Конституції України забезпечити проведення прозорого та чесного конкурсу на кожну суддівську посаду в новій судовій системі. У конкурсі зможуть взяти участь як діючі судді, так інші юристи. Доброчесність, репутація, професійні досягнення повинні стати ключовими критеріями для відбору нових суддів. Відбір на суддівські посади повинен провести незалежне спеціальна тимчасова комісія, що складається з суддів у відставці, правозахисників, юристів з діаспори, що мають бездоганну репутацію і солідний досвід ».

З повним текстом Меморандуму та списком підписантів можна ознайомитися тут
Сайт “ЮРЛІГА