Як повернути депозит
Грудень 20, 2015
Рада ухвалила бюджет-2016: Ключові цифри
Грудень 25, 2015
Показати все

Кабмін пропонує стягувати транспортний податок 25 тис. грн з авто дорожче 750 МЗП

Автомобільний збір
Кабінет міністрів України пропонує замінити справляння транспортного податку на автомобілі з об’ємом двигуна понад 3 тис. куб. см віком до п’яти років податком на автомобілі вартістю понад 750 мінімальних заробітних плат (у 2016 році – 1,03 млн грн) та віком до п’яти років.
Така норма закріплена компромісним проектом правок у Податковий кодекс (№3688) “Про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, внесеним урядом у Верховну Раду 22 грудня.
Ставка податку залишається без змін – 25 тис. грн.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, об’єкт оподаткування визначається середньоринковою вартістю автомобіля з урахуванням марки, моделі, року випуску, типу і об’єму циліндрів двигуна, тип коробки передач і пробігу (що в даний час не враховується).
Справляння податку буде призупинено у випадку викрадення автомобіля (на період до повернення власнику).
Перелік автомобілів, вартість яких перевищує 750 МЗП, буде визначатися за методикою, затвердженою урядом, і як і раніше буде розміщуватися на сайті Мінекономрозвитку
У той же час законопроект передбачає збільшення мінімальної зарплати (МЗП) з 1378 грн в місяць до 1450 грн з 1 травня та 1550 грн з 1 грудня.
Як повідомлялося, Податковий кодекс України у поточному році доповнено новим транспортним податком на розкішні авто у розмірі 25 тис. грн у рік, який стягується з автомобілів з двигунами більше 3 л і не старше п’яти років. Експерти відзначали, що таким чином під оподаткування потрапляють і автомобілі, які не належать до розкішних, тоді як багато авто преміум-сегмента мають двигуни менше 3 л.
Джерело: http://interfax.com.ua/

КОМЕНТАРІ – 0 + додати коментар