Депутати прийняли перший в історії України закон про електронну комерцію
Вересень 4, 2015
Життя без трудової: до чого призведе відмова від головного документа працівника
Вересень 15, 2015
Показати все

КМУ розширив кількість осіб, які можуть безкоштовно отримати захист адвоката

20130123200439
Уряд прийняв рішення про надання права на безоплатну правову допомогу громадянам, які претендують на отримання статусу учасника АТО, та переселенцям, а також удвічі збільшив суму, яка обмежувала право на отримання такої допомоги малозабезпеченими громадянами.
Про це в ході прес-конференції в Кабінеті Міністрів повідомила Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.
«Уряд прийняв рішення про розширення переліку осіб, які мають право на безоплатну правову допомогу. В нинішній список додані особи, які претендують на отримання статусу учасника АТО, та особи, які є вимушеними переселенцями в зв’язку з агресією Російської Федерації», – зазначила Перший заступник Міністра юстиції.
Вона також повідомила, що ще однією урядовою ініціативою стало підняття вдвічі суми, отримуючи яку громадянин може звернутися за безкоштовною допомогою адвоката.
«Також за ініціативою Уряду підготовлений законопроект, який передбачає збільшення суми для малозабезпечених, які мають право на безоплатну правову допомогу, з одного до двох прожиткових мінімумів. При таких умовах більше громадян зможе отримати безкоштовну правову допомогу», – повідомила вона.
Крім того, за трохи більше 2 місяців діяльності центрів безоплатної правової допомоги понад 2200 громадян отримали адвоката для представництва в суді.
«По деяких справах вже отримані позитивні для клієнтів центрів рішення», – підкреслила Наталія Севостьянова.
Заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Мирослав Лавринок поінформував присутніх про те, що вже найближчим часом в системі надання безоплатної правової допомоги буде введено ряд новел.
«Одним з наших найближчих кроків є відкриття колл-центру. В майбутньому він буде забезпечувати консультаціями по телефону, а вже найближчим часом громадяни, зателефонувавши в кол-центр, зможуть отримати інформацію про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги, адреси і контакти центрів», – сказав він.
Також вже незабаром стартує проект створення модельного офісу, на якому будуть відпрацьовувати всі новації.
«У наших планах також створення модельного центру. Він буде відкритий на базі вже діючих місцевих центрів у Києві. Цей проект обійдеться в 25 млн. грн. Вже 10 жовтня ми відкриємо пропозиції та запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь у державних закупівлях для реконструкції приміщення для центру. Модельний центр буде займатися впровадженням нових технологій і розробок, які в подальшому будуть впроваджуватися по всій Україні», – повідомив заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги.
Крім того, він зазначив, що серед головних переваг роботи системи надання правової допомоги її повна прозорість. Фактично кожна копійка, яка витрачається в системі, на очах у громадськості.
«З вересня минулого року ми публікуємо у відкритому доступі дані про кошти, які витрачаються на оплату послуг адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу. Вчора було прийнято рішення, що ми так само будемо постійно надавати інформацію про заробітну плату працівників по всій системі. Всі наші працівники будуть під мікроскопом суспільства», – зазначив Мирослав Лавринок.
У свою чергу радник Міністра юстиції Ігор Алексєєв звернув увагу на те, що система продемонструвала свою ефективність.
«За 2014 р. і перше півріччя 2015 року тільки у кримінальних справах ми маємо близько 250 виправдувальних вироків. Щодо понад 1300 осіб кримінальне провадження було закрито. В 1200 випадках адвокати домоглися пом’якшення запобіжного заходу з утримання під вартою. По цивільним та адміністративним справам з 1 липня 2015 року в центри звернулися понад 13 тис. осіб. В одних випадках це консультації та роз’яснення, в інших – залучення адвоката», – повідомив Ігор Алексєєв.
Як зазначив радник Міністра юстиції Дмитро Сторожук, немає ніяких сумнівів, що реформа виправдала себе.
«Така значна кількість звернень свідчить про те, що громадянам дійсно потрібна ця допомога. Вони розчарувалися в тих інститутах, які існують на місцях, вони не можуть добитися правди, оббиваючи пороги місцевих органів влади. В таких умовах саме звернення в центри правової допомоги та професійних адвокатів є реальним шляхом виходу з ситуації», – сказав він.
Адвокат системи безоплатної правової допомоги Богдан Моісеєнко також звернув увагу на високу якість роботи і подяку від клієнтів, чиї справи вже закінчилися виграшем у суді.
Джерело: http://sud.ua