Рада спростила процедуру створення фермерських господарств
Грудень 9, 2015
Петро Порошенко підписав Закон про скасування ввізного мита на електромобілі
Грудень 17, 2015
Показати все

МОЗ розробило єдиний порядок фіксації сп’яніння у правопорушників

фіксація стану алкогольного спянінняМіністерством охорони здоров’я розроблено проект урядової постанови про затвердження Інструкції про порядок виявлення ознак, підтвердження і фіксації стану алкогольної, наркотичної або іншої гострої інтоксикації.
Прийняття постанови забезпечить єдиний підхід до виявлення ознак, підтвердження і фіксації стану алкогольної, наркотичної або іншої гострої інтоксикації в осіб, затриманих за вчинення (інкримінація) адміністративного чи кримінального правопорушення. Такий проект розроблений, оскільки в Україні не існує єдиних підходів до зазначеного порядку.
Дія Інструкції не поширюється на порядок проведення судово-медичної і судово-психіатричної експертиз.
Згідно з проектом, гостра інтоксикація (алкогольна, наркотична та інша) – приходить стан людини внаслідок вживання (прийому) психоактивної речовини, що призводить до розладу свідомості, когнітивних функцій, сприйняття, емоцій, поведінки та інших психофізіологічних функцій і реакцій.
Виявлення в особи ознак гострої інтоксикації здійснюється шляхом візуальної оцінки його стану (поведінки):
– співробітниками правоохоронних органів;
– командирами військових частин;
– керівниками (власниками) підприємств, установ та організацій всіх форм власності, що діють на території України.
В Інструкції вказано перелік ознак гострої інтоксикації – розгальмування, агресивність, лабільність настрою, хиткість ходи, ністагм, знижений рівень свідомості (наприклад, ступор або кома), почервоніле обличчя і т. д. Окремо визначені ознаки алкогольної, наркотичної, інтоксикації, а також інтоксикації від впливу інших психоактивних речовин.
Огляду на підтвердження стану гострої інтоксикації підлягають особи, в поведінці яких виявлені зазначені ознаки, а також затримані за вчинення (інкримінація) адміністративного або кримінального правопорушення (за їх запитом).
Підтвердження і фіксація стану гострої інтоксикації здійснюється в закладах охорони здоров’я. Метою цього огляду є встановлення факту наявності чи відсутності стану гострої інтоксикації у обстежуваної особи за допомогою огляду і обов’язкових лабораторних методів діагностики.
У проекті регламентується порядок підтвердження стану гострої інтоксикації:
– лікарем (фельдшером) бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги,
– в установах охорони здоров’я.
Окремо встановлений порядок дій працівників правоохоронних органів у разі виявлення в особи, затриманої за вчинення правопорушення, ознак стану гострої інтоксикації.
Зокрема, в разі відсутності на місці правопорушення потерпілих, виявлення у особи, затриманої за вчинення правопорушення, ознак стану гострої інтоксикації, здійснюється з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування Моз та Держспоживстандартом.
В цілях забезпечення достовірності результатів аналізів особа повинна бути оглянуто в закладі охорони здоров’я. Співробітник МВС забезпечує доставку такої особи до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для проведення огляду. Результати долучаються до відповідного протоколу про правопорушення.

 

Джерело: http://sud.ua/