Нацбанк отримав добро на зниження граничної суми готівкових розрахунків
Жовтень 22, 2015
ФНС отримала право блокувати інтернет-ресурси
Жовтень 22, 2015
Показати все

Нормативи споживання газу для населення без лічильників можуть збільшити майже на 50%

24f59850-f142-4dbe-9ade-69d28426d79a

Міністерство енергетики та вугільної промисловості пропонує Кабінету міністрів збільшити майже на 50% нормативи споживання газу для населення без газових лічильників – до 4,4 кубометра на місяць на людину з нинішніх 3 кубометрів.

Про це йдеться в проекті урядової постанови, підготовленої Міненерговугілля.

Як наголошується в документі, йдеться про споживачів природного газу без лічильників, але з централізованим гарячим водопостачанням.

Для споживачів, які користуються газовими плитами і мають централізоване гаряче водопостачання, норматив з 1 травня 2015 знижено з 6 до 3 кубометрів газу на місяць на одну людину, для споживачів, які використовують газову плиту і не мають централізованого опалення, норматив знижено з 9 до 4,5 кубометра. Для домогосподарств, які використовують газові плити та водонагрівачі, норматив знизився з 18 до 9 кубометрів газу на місяць на одну людину.

За словами голови “Нафтогазу України” Андрія Коболєва, рішення уряду про зниження норм споживання газу для побутових споживачів позбавляє населення мотивації використовувати прилади обліку.

За даними ряду представників обласних газопостачальних підприємств, після зниження норми споживання газу для населення близько третини раніше бажали встановити лічильники громадян відмовилися від своїх планів, а багато споживачів, що мають лічильники, подали заяви з відмовою від приладів обліку.