100 млрд ПДВ Фіскальна служба планує цього року відшкодувати бізнесу
Січень 26, 2016
Кабмін пропонує Раді дати учасникам АТО пільгу в 50% на доступне житло
Лютий 17, 2016
Показати все

Підняли платіж за кредитом, не мовчи – ТЕБЕ ДУРЯТЬ

332915

кредит

Криза 2008 дала урок кожному стосовно зобовязань в валюті, тому для уникнень неприємних ситуацій з збільшенням щомісячних платежів розважливі громадяни брали кредити у національній валюті. Однак деякі недобросовісні кредитори в оригінальний спосіб вирішили захистити свої інвестиції від процесів знецінювання гривні. Все частіше зустрічаються договори (лізингу, кредитні, позики, розстрочки) котрі укладені в гривні, однак дрібним текстом прописано право кредитора, в разі зниження вартості гривні відносто долара США, змінювати пропорційно щомісячний платіж за договором.

На практиці наслідки такі: після відчутного подорощання долара США, кредитор надсилає позичальнику лист у котрому вимагає (відповідно до вищевказаного пункту договору) з наступного місяця сплачувати платіж відповідно до перерахування, часто платіж збільшувався більш ніж у двічі. В результаті позичальнику залишалося два варіанти;  або погашати кредит за новим розрахунком, або отримати позов від кредитора.

Однак подібні маневри можливі лише з людьми, котрі не зайняли позицію захисту, оскільки законодавство котре регулює відносини між тим хто надає і тим хто отримує подібні послуги дає можливість захистися від таких договорів.

Так 16 жовтня 2011 року вступив у силу Закон України від 22 вересня 2011 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг», згідно з яким ч. 1 ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів» було доповнено, нормамами котрі  забороняють подібні дії, тому подібні правочини котрі укладено після вступу в законну силу вищевказаної норми, і прив’язують в умовах договору визначення валюти платежу за обмінним курсом в еквіваленті до долара США суперечать ч. 1 ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів».

Якщо, ви стали жертвою подібних договорів, необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованого юриста. Законодавство дає можливість такі умови договорів визнавати недійсними і як наслідок, проводити перерахунок відповідно до моменту підписання договору. Якщо ж ви встигли виплатити кредит з врахуванням перерахунку через «подорожчання» долара США, то є всі шанси повернути переплачені кошти. Тішить не лише законодавча можливість захистити свої права в суді, а той факт, що на сьогоднішній день існує позитивна практика по вирішинню подібних справ.