Мобілізація: знай свої права і не дозволь порушити закон
Серпень 6, 2015
Реєстр військовозобовязаних
Серпень 6, 2015
Показати все

Порошенко підписав низку законів про запобігання корупції

5555dd0138828_Poroshenko_podpis(3)

Президент України Петро Порошенко підписав низку законів у рамках боротьби з корупцією та контрабандою, повідомив на брифінгу заступник глави адміністрації президента Андрій Таранов.

Як повідомляється на офіційному сайті глави держави, перші два закони розширюють функції Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Закон “Про внесення зміни до ст.216 КПК щодо уточнення підслідності НАБУ” передає перевірку декларацій чиновників у підслідність НАБУ і передбачає повноваження детективів НАБУ здійснювати досудове розслідування злочинів, пов’язаних з декларуванням посадовими особами недостовірної інформації. “Тобто якщо чиновник “забуде” включити щось в декларацію – ним будуть займатися детективи НАБУ”, – пояснив Таранов.

Пов’язаний з ним закон “Про внесення змін до ст.46 закону “Про запобігання корупції” дозволяєНАБУ ретельніше перевіряти задекларовані відомості.“Незавершене будівництво, будівля, яка належить близькому оточенню декларанта, будівля, що стоїть на землі декларанта, – все це теж буде перевірятися”, – зазначив заступник голови АП.

Закон “Про внесення зміни до закону “Про засади запобігання та протидії корупції” щодо декларантів, які перебувають на військовій службі” спрямований на захист прав мобілізованих осіб і членів їх сімей. “Якщо людина була призвана в 2014 році і до 1 квітня не встигла подати декларацію, оскільки перебувала на військовій службі, вона має можливість подати таку декларацію протягом 30 робочих днів з моменту повернення на місце роботи”, – сказав А.Таранов.

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про порядок переміщення товарів в район або з району проведення АТО” покликаний посилити боротьбу з контрабандою: він вводить механізм контролю над переміщенням товарів до району або з району проведенняАТО.

Закон “Про боротьбу з тероризмом” доповнено статтею про переміщення товарів у зоні проведення АТО і пропонує ввести штрафи за порушення затвердженого порядку і конфіскацію контрабандного майна.