Закон, що регулює механізм визнання особи біженцем, вступив в силу
Березень 9, 2016
Верховний Суд роз’яснив, як розрахувати пеню за несплату аліментів
Березень 18, 2016
Показати все

Поручитель може уникнути відповідальності перед банком

розірвати-договір-поруки

Верховний Суд України дійшов висновку, що в зобов’язаннях, в яких беруть участь поручителі, збільшення кредитної процентної ставки навіть за згодою банку та боржника, але без згоди поручителя або відповідної умови в договорі поруки, не дає підстав покладення на останнього відповідальності за невиконання або неналежне виконання позичальником своїх зобов’язань перед банком. Про це йдеться в Постанові Судової палати в цивільних справах ВСУ від 17 лютого 2016 року №6-3176цс15.

Так, згідно з ч. 1 ст. 559 Цивільного кодексу України (ЦК) порука припиняється, зокрема, в разі зміни зобов’язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності.

До припинення поруки призводять такі зміни умов основного зобов’язання без згоди поручителя, які призвели до збільшення обсягу відповідальності останнього. Збільшення відповідальності поручителя внаслідок зміни основного зобов’язання виникає в разі: підвищення розміру відсотків; відстрочки виконання, що призводить до збільшення періоду, за який нараховуються відсотки за користування чужими грошовими коштами; встановлення (збільшення розміру) неустойки; встановлення нових умов про порядок зміни процентної ставки в сторону збільшення і т.д.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.

джерело: http://sud.ua/