ЧИ МОЖЕ ДЕРЖАВА ЗОБОВ’ЯЗАТИ РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ ВІД КОРОНАВІРУСУ?
Березень 9, 2021
Аліменти на утримання дітей: що цікавого?
Квітень 6, 2021
Показати все

ПРАВОВИЙ СТАТУС НАРЕЧЕНИХ В УКРАЇНІ

Нареченими вважаються особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу (ст. 28 Сімейного кодексу України).

Нюанси правового статусу «наречених»:

Наречені зобов’язані повідомити один одного про стан свого здоров’я.
Наречені обмінюються інформацією про стан здоров’я та мають право на проходження медичного огляду (Постанова КМУ “Про порядок здійснення добровільного медичного обстеження наречених”).
При цьому, результати медичного обстеження повідомляють кожному з наречених окремо. Наречені самостійно вирішують чи повідомляти один одному про стан здоров’я чи ні.
Підписуючи заяву про реєстрацію шлюбу, особи підтверджують факт ознайомлення зі станом здоров’я один одного.
Навмисне неповідомлення або приховання одним з наречених відомостей про стан здоров’я може бути підставою для визнання шлюбу недійсним.

Подача заяви про реєстрацію шлюбу не зобов’язує зареєструвати шлюб.

Особа, яка відмовилася від шлюбу, зобов’язана відшкодувати другій стороні затрати, що були нею понесені у зв’язку з приготуванням до реєстрації шлюбу та весілля, якщо грошові кошти були реально понесені;
наявний прямий і безпосередній зв’язок цих витрат з підготовкою до весілля;
придбані речі (послуги) неможливо надалі використати в побуті, господарстві.
Законом не передбачено відшкодування моральної шкоди у зв’язку із відмовою від укладення шлюбу та проведення весілля.

У яких випадках затрати не підлягають відшкодуванню:
Якщо відмова від шлюбу викликана поважними причинами, про які особа дізналася під час підготовки до весілля і до назначеного дня реєстрації шлюбу.
Це може бути:
протиправна або аморальна поведінка нареченого/нареченої;
приховання обставин, що мають для того, хто відмовився від шлюбу, істотне значення: тяжка хвороба, наявність дитини, судимість тощо.

А що зі шлюбними подарунками?
У разі відмови від шлюбу особи, яка одержала подарунок у зв’язку з майбутнім шлюбом, договір дарування на вимогу дарувальника може бути розірваний судом.
У разі розірвання договору особа зобов’язана повернути подарунок, або відшкодувати його вартість.

P.S. Кохання вам не на день, а на все життя!