Рада ввела новий вид цінних паперів у вигляді державних дериватив
Вересень 18, 2015
Як громадянину України їздити на нерозмитненій іномарці, не порушуючи закони
Вересень 21, 2015
Показати все

Суд визнав незаконним рішення про підвищення тарифів на електроенергію

14470-1
 
Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконним і нечинним з моменту прийняття постанови НКРЭКУ від 26 лютого 2015 року № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».
Таке рішення було прийнято 8 вересня у справі № 826/6876/15 за позовом Володимира Блащука.
Суд задовольнив заявлені позовні вимоги частково. Постанова НКРЭКУ незаконно, оскільки згідно діючої на момент його прийняття редакції частини 2 ст. 12 Закону україни «Про електроенергетику» виключні повноваження по встановленню тарифів на електроенергію були тільки у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). При цьому такі повноваження були надані НКРЭКУ тільки Законом № 514-VIII від 4 червня 2015 року, який набув чинності 16 липня 2015 року.
Також суд зазначив, що повноваження, надані суб’єкту саме законом, можуть бути змінені у бік зменшення або можуть бути надані іншій особі тільки законом, а не підзаконним нормативно-правовим актом.
Таким чином, оскаржувана постанова НКРЭКУ про поетапне підвищення тарифів прийнято з перевищенням владних повноважень, встановлених законом, а саме, ч. 2 ст. 12 Закону україни «Про електроенергетику» та ст. 3 Закону «Про природні монополії».
Джерело: http://chp.com.ua