На вимогу ЄС в Україні хочуть повернути техогляд
Листопад 5, 2015
Новий Трудовий кодекс: Що зміниться у відносинах роботодавця і працівника
Листопад 11, 2015
Показати все

Техогляд авто буде відновлено в кінці 2019г. на станціях техобслуговування, а не МРЕВ і ДАІ

Техогляд
Міністерство інфраструктури заявляє, що інформація про введення технічних оглядів через систему МРЕВ і ДАІ не відповідає дійсності, а такий огляд буде відновлено в кінці 2019 року і буде проводитися на пунктах технічного контролю.
Як повідомила прес-служба міністерства, на виконання угоди про асоціацію з ЄС та з метою підвищення рівня безпеки руху на дорогах, в Україні запрацює нова сучасна система перевірки придатності транспортних засобів до експлуатації.
 
“З моменту прийняття розробленого Мінінфраструктури законопроекту нововведення будуть вступати в силу поступово, протягом 2015-2022 років. В першу чергу, вони будуть стосуватися комерційних транспортних засобів, які здійснюють перевезення вантажів і пасажирів”, – наголошується в повідомленні.
Так, згідно з документом, перевірки будуть виконувати спеціально підготовлені експерти на пунктах технічного контролю, якими можуть бути звичні українцям станції технічного обслуговування (СТО). Легкові автомобілі громадян необхідно буде вперше оглянути в період з 1 листопада 2019 року по 28 лютого 2021 року. Нові легкові автомобілі будуть підлягати перевіркам вперше через чотири роки після державної реєстрації, а далі – кожні два роки.
Міністерство нагадує, що проектом пропонується імплементувати норми 14 актів законодавства ЄС: дев’яти актів – згідно з угодою про асоціацію і п’яти – системно з ними пов’язаних, які регулюють такі питання, як допуск до ринку перевезень, організація громадських перевезень, робочий час і час відпочинку водіїв, підтримання рівня професійної компетентності водіїв, застосування обмежувачів швидкості.
Раніше повідомлялося, що Мінінфраструктури пропонує ввести обов’язкову перевірку технічного стану легкових автомобілів і причепів (у тому числі приватних) починаючи з 2019 року, мотоциклетної техніки – з 2022 року. Зазначена інформація викликала хвилю критики в українському суспільстві.

 

Джерело: http://interfax.com.ua/