Торговельні марки (знаки для товарів та послуг). Реєстрація торговельної марки
Жовтень 6, 2015
Раді пропонують встановити ставку єдиного соціального внеску на рівні 20%
Жовтень 7, 2015
Показати все

Транспортний податок хочуть прив’язати до вартості авто, а не об’єму двигуна

Nalog-Avto

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики запропонував замінити критерій чинного транспортного податку, встановленого на всі автомобілі з об’ємом двигуна більше 3 літрів, на авто дорожче 1 мільйона гривень

Про це йдеться в презентації профільного парламентського комітету по одному з проектів податкової реформи, текст якого має УНІАН.

При цьому для оцінки вартості автомобіля пропонується враховувати марку, модель, рік випуску, тип і об’єм двигуна, тип коробки передач і пробіг автомобіля. Разом з тим, діючу ставку податку в розмірі 25 000 гривень і термін експлуатації автомобіля менше 5 років в комітеті запропонували не міняти.

Нагадаємо, на даний момент в Україні діє щорічний транспортний податок у розмірі 25 000 гривень на “розкішні авто” з об’ємом двигуна більше 3 літрів і віком не більше 5 років. Даний податок був введений в рамках законодавчих змін до Податкового кодексу, прийнятих парламентом в кінці 2014 року і вступили в силу з 1 січня 2015 року. Як зазначив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, більше третини власників “розкішних авто” проігнорували сплату цього податку.

У серпні 2015 року Міністерство фінансів представило проект податкової реформи, який, зокрема, передбачав введення в Україні транспортного податку на всі автомобілі і збільшення податку на дорогі автомобілі вартістю більше 1 мільйона гривень. Ця пропозиція викликала загальний резонанс, і під тиском громадськості та учасників авторинку Мініфін відмовився від цієї ініціативи. Замість цього в міністерстві запропонували замінити чинний транспортний податок на об’єм двигуна податком на автомобілі класу “люкс”, які будуть обмежені списком з 10-15 “люксових” автобрендів.