Петро Порошенко підписав Закон про скасування ввізного мита на електромобілі
Грудень 17, 2015
Госгеокадастр запроваджує практику оприлюднення 100% рішень щодо розпорядження землями
Грудень 18, 2015
Показати все

Уточнено правила проставлення апостиля на офіційних документах

АпостельАпостиль проставляється у формі відбитка штампа, візуалізації на папері апостиля, сформованого за допомогою програмних засобів ведення Реєстру у формі електронного документа.

Наказом від 14.12.2015 р №389 / тисячу двісті вісімдесят п’ять / 2 574/5 Мін’юст, МЗС та Міносвіти внесли зміни до Правил проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав.

Передбачено, що апостиль може бути проставлений на копіях (фотокопіях) або копіях з перекладом документів, що стосуються сфери освіти і науки, завірених у встановленому порядку на території України, лише після попередньої легалізації (консульської легалізації або проставлення апостиля) оригіналів цих документів.

Апостиль проставляється у формі відбитка штампа, візуалізації на папері апостиля, сформованого за допомогою програмних засобів ведення Реєстру у формі електронного документа, або візуалізації на папері апостиля, сформованого за допомогою інформаційної системи.

У разі якщо проставлення апостиля здійснюється відповідними компетентними органами (Мін’юстом, Міносвіти або МЗС) за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилей (далі – Реєстр), документи, необхідні для проставлення апостиля, можуть бути подані до територіальних органів компетентних органів.

У разі обробки персональних даних, отриманих від заявника компетентні органи вживають заходів, передбачених Законом «Про захист персональних даних».

Під штампом апостиля, сформованого за допомогою програмних засобів ведення Реєстру у формі електронного документа, або під штампом апостиля на документах, що стосуються сфери освіти і науки, за рішенням компетентного органу розміщується додаткова інформація.

У разі якщо проставлення апостиля здійснюється посадовою особою компетентного органу шляхом внесення запису до Реєстру про проставлення апостиля, посадова особа територіального органу компетентного органу візуалізує апостиль, сформований за допомогою програмних засобів ведення Реєстру у формі електронного документа безпосередньо на вільному від тексту місці документа або на його зворотному стороні або на окремому аркуші. У такому випадку у пункті 9 штампа апостиля прикріплюється марка апостиля за зразком та описом, визначеним компетентним органом.

У разі якщо візуалізація апостиля, сформованого за допомогою програмних засобів ведення Реєстру у формі електронного документа, здійснюється на окремому аркуші, на місце скріплення документа і аркуш з апостилем прикріплюється марка апостиля.

У разі якщо проставлення апостиля здійснено посадовою особою компетентного органу шляхом внесення запису в базу даних відповідної інформаційної системи про проставлення апостиля, будь-яка зацікавлена ​​особа має право на безоплатний доступ до відомостей про апостиль, що містяться в такій інформаційній системі.

Джерело http://sud.ua/