НБУ зняв обмеження на продаж валюти українцями
Жовтень 23, 2015
В Україні двічі підвищать пенсії
Листопад 2, 2015
Показати все

Як будуть штрафувати водіїв з листопада

штрафиВ останній місяць осені українців чекають нововведення: повернуть евакуатори, почнуть діяти бали для водіїв, на дорогах з’являться відеокамери, а за порушення можна буде розплатитися балами.

“Вдарять” передусім по тих, хто звик не поважати правила дорожнього руху – зокрема паркуватися в недозволених місцях. Їм тепер не тільки випишуть штраф, але і відвезуть евакуатором машину на штрафмайданчик – у випадку, якщо власника чи не виявиться поруч.

Причому “послуга” може обійтися в суму до 1000 грн, яку доведеться сплатити водієві, коли він захоче повернути авто.

Всі ці нововведення стануть реальністю після набрання чинності закону про забезпечення безпеки руху, який почне діяти з 7 листопада, одночасно з законом “Про поліцію”. Зараз поліцейські керуються законом “Про міліцію”, який втратить чинність з цієї дати.

“Зміни дозволяють евакуювати автомобіль, якщо він” суттєво заважає дорожньому руху “. Але неясно, хто це буде визначати, – говорить юрист Олексій Святогор. – Побоююся, що почнуться зловживання: поліція стане відвозити авто, що стоять на тротуарі, якщо немає вільних 1, 5 м до найближчого будинку для проходу пішоходів. Хоча це навряд чи можна назвати “істотною перешкодою руху”.

Також з 7-го почнуть діяти зміни до Адмінкодексу, що дозволяють автоматично, за допомогою камер, штрафувати водіїв за перевищення швидкості, проїзд на червоний і жовтий світло світлофора, порушення правил обгону, зупинки та стоянки. У вигляді компенсації водії отримали 150 “бонусних” балів на рік: ними можна “сплатити” три перераховані порушення (кожне по 50), але бали можна використовувати лише при фіксації порушення камерою.

На жаль, як сказав нам речник МВС Артем Шевченко, відеокамер поки немає навіть у Києві, а коли з’являться – невідомо. Також зникає “вилка” штрафів, залишать меншу суму (наприклад, за перевищення швидкості заплатимо 255 грн, а було 255-340). Протягом 5 днів можна сплатити половину штрафу, до 30 днів – повну суму, до 60 днів – вже подвійну.