3558_1

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2462а «Про загальнообов’язкове соціальне медичне страхування» (автор – народний депутат Андрій Шипко).

У законопроекті визначено правовий статус усіх суб’єктів обов’язкового соціального медичного страхування – страхувальників, застрахованих осіб, страховиків, медичних установ, їх права та обов’язки. Особливістю даного проекту є гарантоване право громадянина обирати страховика – Фонд соцстраху або страхову організацію. При цьому чітко визначені умови, при яких держава дозволяє діяльність страховиків, у тому числі приватних. Зокрема, вказується, що страховиками у системі загальнообов’язкового соціального медичного страхування визнаються:

1) Фонд соціального страхування;

2) страхові організації;

3) Державна страхова організація.

Страховики реєструються у Фонді соціального страхування за умов:

1) наявності договорів про надання медичної допомоги з медустановами адміністративно-територіальної одиниці, в яких ці страховики передбачають свою діяльність, та договорів з медичними установами республіканського рівня;

2) наявності у них асистуючої служби;

3) наявності відповідного програмного забезпечення та матеріально-технічної бази для ведення обліку застрахованих осіб та персоніфікованого обліку надання меддопомоги та медикаментів;

4) наявності медиків-експертів, які пройшли спеціальне навчання;

5) наявності статутного фонду в розмірі не менше 50 тис. Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проект Закону реалізує специфічний підхід до встановлення страхових випадків. У його основі не тільки переліки різних захворювань, але й умови лікування, в тому числі госпіталізації в силу різного стану захворювання, що дозволить сконцентрувати гроші на найбільш дорого вартісної допомоги, часто не доступної населенню.

Значне місце в проекті Закону займають угоди, пов’язані з договірною базою і фінансовим механізмом. У сфері загальнообов’язкового соціального медичного страхування укладаються договори з надання медичної допомоги за загальнообов’язковим державним соціальним медичним страхуванням між: страхувальником і застрахованою особою; страховиком і постачальником медичних послуг – медзакладом.
Впровадження загальнообов’язкового державного медичного страхування змінює умови фінансування і діяльності медичних закладів. Медзаклади стають самостійними суб’єктами господарювання. Їх фінансування здійснюватиметься за конкретно виконану роботу певного обсягу і якості.

Нагадаємо, МОЗ пропонує ввести обов’язкове медичне страхування з 2018 року. Громадське обговорення відповідного законопреокт проходило з 11 лютого по 11 березня 2015 року.
Страховий бізнес
Сайт “ЮРЛІГА”