Які суми не входять до складу доходу юридичної особи?
Липень 20, 2015
ВР визначила неприбуткові організації для цілей оподаткування
Липень 20, 2015
Показати все

Адвокат назвав межі правомірного впливу на суд через ЗМІ

Залучення ЗМІ до висвітлення судового процесу (що стало останнім трендом) якщо і не гарантує перемогу, то принаймні змушує суддю уважніше досліджувати матеріали справи та дотримуватися вимог закону. Але де межа законності?

Власним досвідом юристи ділилися з колегами на тематичному семінарі, ініційованому Асоціацією правників України, що днями відбувся у Києві.

Адвокат, партнер АО «Спенсер і Кауфманн» Юрій Петренко назвав кореспонденту «ЗіБ» критерії правомірності впливу на суд через ЗМІ.

«Правила адвокатської етики зобов’язують нас у професійній діяльності виходити з переваги інтересів клієнтів перед будь-якими іншими міркуваннями. Але в межах дотримання принципу законності. Адвокат повинен застосовувати усі законні засоби ефективного вирішення спору на користь клієнта, – наголосив він. – З другого боку, будь-яка форма втручання в діяльність судді, включаючи тиск через ЗМІ, становить об’єктивну сторону складу злочину, передбаченого ст.376 Кримінального кодексу».

Правник звернув увагу на те, що диспозиція цієї статті встановлює обов’язковість мети: перешкодити виконанню суддею службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення. «Коли такої мети

немає — адвокат діє цілком правомірно», – зазначив Ю.Петренко, навівши приклад правомірного впливу на суддю: «Якщо суддя, розглядаючи справу, порушує процесуальний закон, принципи судочинства (і в адвоката є відповідні докази), то поширення такої інформації, зокрема за допомогою ЗМІ, у жодному випадку не може вважатися порушенням».

«Такий захист інтересів клієнта є цілком припустимим і навіть необхідним», – резюмував він.

Докладніше – у статті «Розчерком пера» свіжого номеру газети «Закон і Бізнес».