Як “з нуля” створити ОСББ (інфографіка)
Червень 29, 2016
В Україні з’явилися приватні виконавці. Що про них потрібно знати?
Липень 29, 2016
Показати все

ДФС змінила правила перевірок українського бізнесу

2794486e7dbf3cf44ef62b81582bc1ef092296ba_500

.

Кримінальні справи будуть порушуватися при наявності реальних доказів вчинення злочинів.
З 21 липня 2016 року в Податкову будуть передаватися матеріали податкових перевірок тільки після остаточного завершення всіх адміністративних і судових процедур оскарження. Тобто кримінальні справи будуть порушуватися при наявності реальних доказів вчинення кримінальних злочинів.

Про це повідомила прес-служба Мінфіну з посиланням на затверджений наказ Госфіскальной служби.

“Це означає, що Державна фіскальна служба не зможе упереджено і безпідставно тиснути на бізнес, якщо немає підтвердження складу злочину. Якщо підприємець не згоден з рішенням ДФС щодо своїх зобов’язань і подає оскарження до суду, то кримінальне провадження почнеться тільки тоді, коли слідчий знайде реальні докази злочину “, – уточнили чиновники.

Вони визнали, що до сих пір податкові перевірки бізнесу не завжди були обгрунтовані і об’єктивні. Тому часто оскаржувалися в судах.

За інформацією бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемета, в 2015 році було розпочато 1748 кримінальних проваджень, тоді як всього лише 55 були передані до суду з обвинуваченням. Так що ДФС шукала кілька десятків порушників, реального тиску піддалися понад півтори тисячі підприємств.

Наступним кроком буде ліквідація податкової міліції та створення нового органу фінансових розслідувань, який, на відміну від міліції, буде аналітичним і сервісним.

джерело: ubr.ua/