Покарання для п’яних водіїв: депутати пропонують внести зміни до КпАП
Квітень 12, 2016
Як скасувати в виконавчій службі арешт на майно
Квітень 19, 2016
Показати все

Питання реструктуризації валютних кредитів буде доопрацьовуватися в парламенті

poltora-mesyaca-po-lyudski-menyat-valyutuНаціональний банк просить Верховну Раду приєднатися до вирішення проблеми валютних позичальників. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Національний банк пропонує Верховній Раді України розглянути в найкоротші терміни проект Закону України №4004 «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)» і підтримати його прийняття.

«Незалежна асоціація банків України і банківське співтовариство за підтримки Національного банку України розробили цей проект закону, розуміючи соціальну відповідальність, покладену на банківський сектор, а також з огляду на широкий громадський резонанс з питання кредитів фізичних осіб в іноземній валюті», – йдеться в прес-релізі.

Законопроект передбачає зменшення фінансового навантаження на фізичних осіб-позичальників, що мають кредити в іноземній валюті, отримані на придбання єдиного житла.

Також, проектом передбачається прощення частини заборгованості та фіксування протягом трьох років процентної ставки по реструктуризованих кредитів на рівні тієї, по якій було надано кредит в іноземній валюті.

«Це дозволить позичальникам відновити обслуговування своїх зобов’язань і зберегти житло для своєї сім’ї», – додає Нацбанк.

Цей законопроект також передбачає диференційований підхід для визначення частини боргу, який підлягає прощенню з урахуванням категорії позичальників і єдиного житла, придбаного за рахунок кредиту.

Для категорій громадян, яким держава гарантує додаткову підтримку, а також позичальників, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в зоні АТО, законопроект передбачає особливі умови реструктуризації кредитних зобов’язань.

Так законопроектом передбачена заміна валюти зобов’язань за курсом Національного банку на дату реструктуризації з умовою прощення частини боргу:

– Позичальникам, які мають єдине житло, – не менше 25%;

– Позичальникам, які мають єдине соціальне житло (квартири – 60 кв. М, будинки – 120 кв. М), – не менше 50%;

– Інвалідам I групи, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним та сім’ям з дитиною-інвалідом I групи, які мають єдине житло, – не менше 50%;

– Інвалідам I групи, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним, сім’ям з дитиною-інвалідом I групи, які мають єдине соціальне житло, – не менше 70%;

– Учасникам АТО, які під час АТО стали інвалідами I групи, які мають єдине житло, – не менше 80%; які мають єдине соціальне житло, – 100%;

– Спадкоємцям учасників АТО, загиблих в АТО, – 100%.

Згідно з проектом Закону можна буде реструктуризувати кредити:

– Які купувалися позичальниками для придбання єдиного житла за відсутності іншої житлової нерухомості у власності;

– Залишок заборгованості за якими не перевищував 2.5 млн грн. станом на 01.01.2015 року (близько 150 тис. дол.).

Крім цього, як йдеться в повідомленні, законопроект передбачає прощення позичальникам штрафних санкцій, що виникли через неналежне виконання ними своїх зобов’язань з 01.01.2014 року.

Разом з тим законопроект дає банкам можливість застосування за власним рішенням більш пільгових умов реструктуризації (застосування додаткових одного або більше фінансових інструментів).

Також законопроект забезпечує банкам право за кредитами фізичних осіб в іноземній валюті, які не відповідають вимогам даного проекту Закону, пропонувати позичальникам здійснення реструктуризації на підставі власних програм, затверджених банками.

Банківське співтовариство вважає, що запропонований виважений підхід до вирішення проблеми валютних кредитів фізичних осіб в Україні, з одного боку, вирішить конфліктну ситуацію, яка є болючою для частини громадян України і використовується різними популістськими силами для розхитування економічної стабільності нашої держави, а з іншого – не призведе до погіршення або втрати платоспроможності банками, оскільки законопроект жорстко обмежує коло кредитів, які можуть бути реструктуризовані на пільгових умовах.

джерело: http://sud.ua/