Кабмін схвалив законопроект щодо протидії інтернет-піратству
Жовтень 22, 2015
НБУ зняв обмеження на продаж валюти українцями
Жовтень 23, 2015
Показати все

Проект податкової реформи передбачається прямі дотації для аграріїв, збереження спецрежиму з ПДВ лише для тваринників

дотації для аграріїв
Погоджений Національною радою реформ законопроект про податкову реформу передбачає скасування спеціального режиму ПДВ, крім тваринників, введення прямих дотацій для сільгоспвиробників.
“Спільно з представниками галузі ми вивчили (питання по спецрежиму ПДВ – ІФ). Я запропонувала: скасувати спецрежим з ПДВ для всіх, крім тваринників, і тільки в обмін на прямі дотації від держави”, – сказала голова профільного парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.
За її словами, законопроект з відповідними пропозиціями узгоджений робочою групою за підсумками засідання Нацради реформ, він буде внесений до парламенту в середу, 21 жовтня.
Як повідомлялося, спецрежим оподаткування передбачає право сільгосппідприємства залишати в його розпорядженні суму ПДВ, нараховану йому на вартість поставлених товарів і послуг, а не платити в бюджет.
Коаліційна угода передбачає збереження податкових пільг для аграріїв до 2018 року. Між тим оновлений текст меморандуму про співпрацю України і Міжнародного валютного фонду передбачає їх скасування з 2016 року.
Найбільші аграрні асоціації країни неодноразово виступали проти скасування пільг по ПДВ, мотивуючи це падінням сільськогосподарського виробництва, скороченням надходжень до держбюджету за рахунок зменшення експорту сільгосппродукції.
Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики і продовольства, обсяг прямих дотацій, передбачений умовами вступу України у ВТО (Всесвітня торгова організація) на підтримку сільського господарства, становить близько 3 млрд грн, тоді як за підсумками 2014 року аграрії акуммулировали ПДВ на суму близько 20 млрд грн.

 

Джерело: http://interfax.com.ua