Як бізнесу повернути свої гроші, коли неплатоспроможний банк?
Серпень 17, 2015
НБУ обмежить готівкові розрахунки до 50 тисяч гривень.
Вересень 4, 2015
Показати все

Скасування трудових книжок: плюси і мінуси

77023570(1)Їх пропонують замінити реєстром. Вважають, що це надасть можливість зекономити 500 млн. грн. бюджетних коштів.
Мінекономрозвитку планує скасувати інститут трудових книжок як таких. За словами глави відомства Айвараса Абромавічуса, вже підготовлений пакет документів, який повинен внести зміни до 22 законів і сотні нормативних актів. Зараз ці документи активно вивчають у Мінсоцполітики, Пенсійному фонді та інших структурах. За словами експертів, якщо влада схвалить ідею, а Верховна Рада її проголосує, то вона буде реалізована вже в середині 2016-го.
Як стверджує Микола Гайдай, співзасновник EasyBusiness – організації, яка запропонувала МЕРТ скасування трудових: книжки зараз не потрібні, оскільки всі питання можна вирішувати за допомогою електронних реєстрів. Наприклад, в питанні оформлення пенсій важливо розуміти, що трудова книжка не є документом, за яким встановлюється розмір пенсії і визначається трудовий стаж. З 2000 року в Україні існує Єдиний реєстр застрахованих осіб : Він ведеться в електронному вигляді і містить дані про платежі в Пенсійний фонд за кожного працівника. Саме по відрахуванням і визначається страховий стаж працівника, згідно з яким потім оформлюється пенсія , – уточнює Гайдай. За його словами, врахування стажу, отриманого до 2000-го року, в пенсії ніяк не зміниться: “Людині раніше потрібно подати до ПФ документи від минулих роботодавців із зазначенням сум, сплачених у Пенсфонд, за необхідний період”. У разі суперечок при нарахуванні пенсії та підтвердження стажу у співробітників буде можливість відстояти свої права, оскільки трудові книжки повернуть їм на руки протягом 3 місяців після того, як закон набуде чинності. За оцінками експертів, ліквідація трудових книжок дозволить бізнесу заощадити близько 500 млн грн за рахунок спрощення адміністрування, оскільки можна буде скоротити штат кадровиків.
Які виникають проблеми.
 Міністр соціальної політики Павло Розенко скасування трудових книжок підтримує, але вважає, що спочатку треба вирішити безліч проблем і нюансів. “У нас є проблема з персоніфікованим обліком українців. Начебто база Пенсфонда і є, але вона не централізована, і працює тільки по регіонах. Тобто, якщо людині потрібно підтвердити свій трудовий стаж, а він працював у кількох областях, то доведеться відправляти запити в різні облцентри. Тому спочатку треба зробити систему персоніфікованого обліку єдиною, а вже потім скасовувати трудові книжки -. адже ця ініціатива стосується 14 млн працюючих українців “, – каже міністр. За його словами, на реалізацію реформи може піти не один рік :. “Потрібно розуміти, що якщо трудові книжки повернуть на руки всім українцям, їх не треба викидати, адже деякі дані можуть ще використовуватися У кожному разі, швидко реформу ніхто проводити не буде: потрібен перехідний період, який допоможе виявити недоліки і ліквідувати їх. Зокрема, потрібно знайти фінансування для створення сучасних потужних інформреєстрів, де в єдиному вигляді будуть дані про пенсіонерів, що працюють, безробітних “. І, звичайно, доведеться вирішити ряд непростих питань: наприклад, чи потрібно залишити трудові книжки для держслужбовців і бюджетників, яким простіше підтверджувати свій стаж по старинці.
Експерти вважають скасування трудових книжок своєчасної, але важкої для реалізації. “Сама ідея актуальна, оскільки система трудових книжок давно застаріла. З урахуванням переходу на сучасні технології зразок пластикових карт і біозагранпаспортов, бажано знайти альтернативу трудових книжок, і всю інформацію фіксувати в електронному вигляді, як в ЄС. Але потрібно розуміти, що чекає українців. Можна, наприклад, не просто вести закритий електронний реєстр, а дати людям персоніфіковану пластикову карту Крім того, в базі даних у кожного українця повинен бути свій кабінет, де він міг би відстежувати всі свої робочі місця, посади, рівень зарплат “,. – каже експерт Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський. А перший заступник голови комітету соцполітики ВР Сергій Каплін каже, що найближчим часом нардепи обговорять це питання і вислухають роботодавців і профосоюзи, щоб остаточно визначитися :. “У країні низька залученість роботодавців і працівників в електронний формат взаємодії Крім того, зараз є величезна кількість заяв про маніпуляції з робочим стажем при отриманні пенсії: 5 млн справ за трудовим законодавством! ». Тому депутат упевнений, що паралельно зі скасуванням трудових треба посилювати покарання за маніпуляції – щоб відбити бажання у махінаторів “накручувати” собі зайві роки роботи.

 

Джерело: http://yurincom.com/ua/legal_news/Skasuvannya-trudovih-knizhok–plyusi—m-nusi–novinki–publication/