Відмова видати військовослужбовцю оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії – незаконна та може бути оскаржена у суді!
Жовтень 13, 2020
Зібрались на відпочинок у теплі краї – мінімізуйте ризики!
Жовтень 28, 2020
Показати все

Усиновлення дитини іноземцем в Україні

Усиновлення іноземцем дитини, яка є громадянином України, здійснюється на загальних підставах, встановлених Сімейним Кодексом України.

Підставою усиновлення зазвичай є рішення суду (крім випадку, коли дитина проживає за межами України, тоді усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України).

Згідно діючого законодавства дитина, яка є громадянином України, може бути усиновлена іноземцем, якщо вона перебуває не менш як один рік на обліку в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей, і досягла п’яти років.

Усиновлення може бути здійснено до закінчення зазначеного строку, а також до досягнення дитиною п’яти років, якщо:

– усиновлювач є родичем дитини;

– дитина страждає на хворобу, що внесена до спеціального переліку хвороб, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я;

– здійснюється усиновлення усіх рідних братів і сестер в одну сім’ю, якщо один з них досяг п’яти років і перебуває на обліку в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей, не менш як один рік;

– іноземці виявили бажання усиновити дитину, яка є братом або сестрою раніше усиновленої ними дитини.

На усиновлення дитини іноземцем потрібна згода центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей.

Загальний порядок передбачає звернення із письмовою заявою до служби у справах дітей для того, щоб стати на облік кандидатів на усиновлення. За результатом розгляду заяви служба у справах дітей готує висновок, і, у разі, якщо висновок буде позитивним, заявників ставлять на облік кандидатів на усиновлення.

На даному етапі можна подавати заяву на усиновлення, за розглядом якої служба у справах дітей готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини для подання до суду. За рішенням суду особа стає усиновлювачем.

Важливо! Дитина може бути усиновлена іноземцем, якщо не виявилося громадянина України, який бажав би її усиновити або взяти на виховання до себе в сім’ю.

Переважне право на усиновлення дитини – громадянина України мають іноземці, які є родичами дитини та громадянами держав, з якими Україна уклала договір про надання правової допомоги.