ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТА ОПОДАТКУВАННЯ КРИПТОВАЛЮТ ТА ІНШИХ ВІРТУАЛЬНИХ АКТИВІВ В УКРАЇНІ!
Травень 27, 2021
УВАГА! До 01.01.2025 потрібно оформити право власності на земельний пай
Червень 3, 2021
Показати все

ЗАТОПЛЕННЯ КВАРТИРИ – ЯК ДІЯТИ?

Ситуація, коли зверху зі стелі квартири просочується або ж навіть лиється вода, на жаль, знайома не одному з нас. Як же правильно діяти за таких малоприємних обставин, щоб у майбутньому мати можливість відшкодувати завдані Вашому майну збитки?

У даній статті ми пропонуємо Вашій увазі алгоритм дій при затопленні, який допоможе правильно зафіксувати подію та отримати грошову компенсацію:

  1. Перш за все, звичайно, необхідно зробити все для того, аби усунути причину залиття. Викличіть спеціалістів з водоканалу або й теплокомуненерго, аби вони могли перевірити, чи не стався прорив труби централізованого водопостачання чи ін.
  2. Зафіксуйте на фото та відео завдані збитки (не забудьте перевірити актуальність виставленої дати та часу зйомки на пристрої). Це може пригодитись експертам, які згодом проводитимуть оцінку пошкодженого майна та визначатимуть необхідність здійснення ремонтних робіт.
  3. Одразу після цього зверніться в обслуговуючу Ваш будинок організацію (колись це були житлово-експлуатаційні організації, а зараз більшість будинків обслуговують різні комунальні підприємства або ж ОСББ) з вимогою скласти Акт про залиття з детальною фіксацією всього пошкодженого майна і чіткої причини залиття. Простежте, щоб такий акт обов’язково містив наступну інформацію:
  • дата та місце складання;
  • члени комісії, що складають акт;
  • місце, де трапилося залиття (адреса);
  • подія, що трапилась;
  • наслідки події (перелік майна, що постраждало в результаті залиття, із зазначенням видів та обсягу пошкоджень);
  • причини залиття.

В акті можуть бути зазначені висновки і рекомендації комісії (що необхідно зробити, хто заподіяв шкоду тощо).

  1. Якщо ж обслуговуюча організація відмовилась складати такий акт, мотивуючи це тим, що такі повноваження у неї відсутні (а на практиці такі ситуації непоодинокі), направте їй письмове звернення, в якому опишіть обставини події, вимагайте з’явитись для складання акту та повідомте, що у випадку їхнього неприбуття – Ви складете такий акт самостійно. Якщо обслуговуюча компанія не відреагує на Ваше звернення, складіть Акт залиття за участю спеціалістів та сусідів, керуючись Додатком 4 до пункту 2.3.6 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій.
  2. Якщо Ви можете самостійно розрахувати вартість збитків, зверніться до винуватця затоплення з вимогою їх відшкодувати. Якщо кошти Вам повернуть добровільно, можете вважати себе щасливчиком, адже на цьому Ваші «муки» закінчаться. На жаль, значно частіше трапляються ситуації, коли згоди дійти не вдається. В такому випадку доведеться перейти до наступних етапів.
  3. Зверніться в експертну організацію для отримання експертного висновку по вартості завданих внаслідок залиття збитків. Квитанцію про оплату проведеної експертизи обов’язково зберігайте, адже в майбутньому ці витрати Ви зможете включити у вартість позовних вимог. Якщо внаслідок залиття постраждала техніка – зверніться до сервісного центру щоб отримати висновок, що техніка вийшла з ладу саме з причини потрапляння в/на неї води. Якщо шкоди завдано ремонту, потрібно буде отримати висновок будівельно-технічної експертизи.
  4. Зібравши необхідну доказову базу, Ви зможете звернутись до суду із позовною заявою про відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок залиття квартири. При цьому, радимо також просити стягнути з відповідача моральну шкоду, розмір якої визначається в кожному окремому випадку індивідуально. Для підтвердження такої шкоди можна надати висновок спеціаліста психолога, що допоможе підтвердити дійсність Ваших моральних страждань, їх тяжкість та зміну звичного способу життя.

Від того, наскільки грамотно складено позовну заяву та зібрано всі необхідні документи, великою мірою залежить успіх Вашої справи. То ж радимо залучитись допомогою досвідчених юристів, які допоможуть захистити Ваші права та інтереси.

За консультацією звертайтесь за телефоном +38(067)831-81-07

Бережіть себе та своє житло!