ФОП і штрафи Держпраці за неоформленого на роботу працівника
Березень 4, 2021
ПРАВОВИЙ СТАТУС НАРЕЧЕНИХ В УКРАЇНІ
Березень 11, 2021
Показати все

ЧИ МОЖЕ ДЕРЖАВА ЗОБОВ’ЯЗАТИ РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ ВІД КОРОНАВІРУСУ?

Існують суперечності між українським та міжнародним законодавством.

Статтею 10 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я встановлено, що громадяни України зобов’язані у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди та робити щеплення.
Документом, яким встановлюються перелік обов’язкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення є календар профілактичних щеплень.

Однак, 31 жовтня 1995 року Україна приєдналася до Статуту Ради Європи. Згідно зі статтею 3 Статуту Ради Європи кожний член Ради Європи обов’язково повинен визнати принципи верховенства права та здійснення прав людини і основних свобод всіма особами, які знаходяться під його юрисдикцією.

27 січня 2021 року Парламентською Асамблеєю Ради Європи прийнято Резолюцію №2361 “Вакцини проти Covid-19: етичні, юридичні та практичні аспекти”, відповідно до якої Асамблея закликає держави-члени:
забезпечити, щоб громадяни були поінформовані про те, що ВАКЦИНАЦІЯ НЕ Є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ і що ніхто не здійснює політичного, соціального чи іншого тиску, щоб зробити собі щеплення, якщо вони не хочуть робити це самі;
забезпечити, щоб НІХТО НЕ ЗАЗНАВ ДИСКРИМІНАЦІЇ ЗА ТЕ, ЩО ВІН НЕ БУВ ВАКЦИНОВАНИЙ ЧЕРЕЗ МОЖЛИВІ РИЗИКИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я АБО НЕ БАЖАЄ БУТИ ВАКЦИНОВАНИМ.

Якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що встановлені законом, то ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ПРАВИЛА МІЖНАРОДНОГО ДОГОВОРУ.
Конституцією України встановлено, що людина має право САМА розпоряджатися своїм життям і здоров’ям.

ВИСНОВОК
держава не має права зобов’язати робити щеплення від коронавірусу!

P.S. В будь-якому випадку рішення залишається лише за вами.