Уточнено правила проставлення апостиля на офіційних документах
Грудень 18, 2015
Як повернути депозит
Грудень 20, 2015
Показати все

Госгеокадастр запроваджує практику оприлюднення 100% рішень щодо розпорядження землями

оприлюднення рішень щодо земельУсі рішення щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності будуть доступні для контролю громадськості та оприлюднені протягом доби з моменту їх прийняття. Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) започатковує практику оприлюднення 100% рішень, що приймаються її територіальними органами щодо передачі у власність чи користування земельних ділянок. Раніше відповідні накази фіксувалися виключно в рамках внутрішнього документообігу відомства.
Пілотний проект з оприлюднення даних щодо розпорядження землями реалізується з 15 грудня на території Миколаївської та Чернігівської областей. Інформація буде розміщуватися в новому шарі на публічній кадастровій карті – шарі намірів, у якому будуть відображатися дозволи на розроблення документації із землеустрою. На кадастровому шарі будуть відображатися ділянки, стосовно яких прийнято рішення про передачу у власність. Спеціалістами відомства була розроблена технічна інфраструктура та було доопрацьоване програмне забезпечення Державного земельного кадастру, що надало можливість синхронізації публічної кадастрової карти з електронними документами Держгеокадастру по всій країні.
У відкритому доступі буде надаватися інформація про географічне розташування ділянки (план викопіювання) та вихідні дані територіального органу Держгеокадастру, що приймав рішення щодо її передачі у власність чи користування. Оновлення інформації відбувається раз на добу, синхронно з оновленням інших масивів даних публічної кадастрової карти.
На виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних» прізвища громадян – отримувачів земельних ділянок оприлюднюватися не будуть.
«Ми очікуємо потужного антикорупційного ефекту від цієї реформи, оскільки кожен чиновник тепер розумітиме, що будь-яке його рішення стосовно державних земель буде оприлюднене практично в режимі реального часу, – відзначив Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк. – У майбутньому Держгеокадастр планує доповнити функціонал Державного земельного кадастру можливістю подання клопотання про отримання земельної ділянки в електронному вигляді і таким чином зробити прозорими та публічними всі етапи розпорядження землями».
Розроблення нового функціоналу відбувалося без залучення додаткових фінансових ресурсів з державного бюджету і здійснювалося в рамках кошторису адміністрування Державного земельного кадастру, який становить 38,1 млн. гривень на поточний рік.

 

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/