Нові правила розмитнення “євроблях”.
Січень 27, 2021
 Мікрокредити – фінансовий порятунок чи боргова кабала?
Лютий 3, 2021
Показати все

Коригування митної вартості товару або збільшення митниками вартості розмитнення автомобіля

Ви купили автомобіль за кордоном та при розмитненні на кордоні вам збільшили вартість його розмитнення та донарахували митні платежі, не варто панікувати!

Зверніть увагу, на те, що митний орган приймає рішення про коригування заявленої митної вартості (тобто, збільшення або зменшення) якщо ним виявлено, що Вами заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів (зокрема автомобіля), у тому числі невірно визначено митну вартість товарів. Варто зазначити про те, що коригування може бути здійснено як в сторону збільшення, так і в сторону зменшення митної вартості. Проте, як показує практика, митники коригують вартість автомобіля, що розмитнюється  в сторону збільшення, та як наслідок збільшують митні платежі.

Ви, при розмитненні ввезеного автомобіля подаєте митникам документи, що підтверджують заявлену Вами митну вартість товарів і обраний метод її визначення.

Варто вказати, що документами, які підтверджують митну вартість товарів, є:

1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п’ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;

2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;

3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об’єктом купівлі-продажу);

4) якщо рахунок сплачено, – банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;

5) за наявності – інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;

6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;

7) ліцензія на імпорт товару, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;

8) якщо здійснювалося страхування, – страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.

Тому, якщо Вами було надано відповідний пакет документів на підтвердження заявленої вами вартості автомобіля, проте митним органом все ж прийнято рішення про коригування митної вартості (збільшено вартість автомобіля, а відповідно нараховано додатково митні платежі), тоді Ви маєте право оскаржувати таке рішення митниці.

Оскільки коригування митним органом (в сторону збільшення) вказаної вами та документально  підтвердженої вартості автомобіля, не є апріорі безспірним та доведеним фактом.

Тому, звертайтесь, тим більше, що у нас вже є позитивна практика оскарження рішень митної служби.