РНБО пропонує врегулювати питання обігу криптовалюти
Січень 15, 2018
У суді знімати відео можна без дозволу: КАС підтримав позицію КЦС
Січень 30, 2018
Показати все

НБУ підтримує запровадження безготівкових розрахунків для всіх підприємців

Нацбанк підтримує розроблений Мінекономрозвитку проект постанови Кабміну «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання з прийому електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)», норми якого зобов’язують продавців товарів і постачальників послуг надавати клієнтам можливість роздрібних безготівкових розрахунків за товари або послуги.

У Нацбанку впевнені, що консолідована і послідовна державна політика дасть можливість збільшити частку безготівкових розрахунків і розширити інфраструктуру обслуговування електронних платіжних засобів в Україні.

Також відзначено, що документ буде сприяти забезпеченню прав українців на вільний вибір способу оплати. Безготівкова оплата забезпечить зручність, швидкість і надійність обслуговування. Крім того, для клієнта безготівкові розрахунки є безпечними, а для держави – прозорими, а також дозволяють оптимізувати витрати на готівковий оборот.

Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Олександр Яблунівський, підкреслив, що важливим фактором для успішної реалізації норм цієї постанови є можливість використання суб’єктами господарювання в майбутньому не тільки платіжних терміналів, а й альтернативних інноваційних платіжних сервісів. На додаток до вже традиційних карткових платіжних інструментів в Україні слід активно розвивати і популяризувати нові і більш доступні методи оплати, що сприятиме заміщенню готівки в сегментах, де вони ще традиційно превалює – у невеликих магазинах, закладах торгівлі / послуг і т.п.

Нагадаємо, Мінекономрозвитку оприлюднило для громадського обговорення проект постанови, яким пропонується зобов’язати суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж товарів (надання послуг), в тому числі дистанційним способом, забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків.

 

 

Джерело: http://jurliga.ligazakon.ua/news