НБУ підтримує запровадження безготівкових розрахунків для всіх підприємців
Січень 30, 2018
Офшорна зона
Березень 11, 2018
Показати все

У суді знімати відео можна без дозволу: КАС підтримав позицію КЦС

.

Заборонити аудіо- чи відеозапис суд може, тільки якщо прийнято рішення про розгляд справи у закритому засіданні. Однак для цього мають бути достатні підстави: треба оцінити баланс суспільного і приватного інтересів.

Про це зазначила суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Тетяна Анцупова на спільній нараді суддів ВС за участю голів апеляційних та окружних адміністративних судів з проблемних питань адміністративного судочинства, передає кореспондент «ЗіБ».

Відповідно до п.5 ст.10 Кодексу адміністративного судочинства, особи, присутні в залі судового засідання, представники ЗМІ можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень,

встановлених цим кодексом.

«Таким чином розширюються способи реалізації принципу гласності судового процесу», – зазначила Т.Анцупова додавши, що цей принцип закріплено не лише в КАС, але й у п.6 ст.129 Конституції.

Доповідач звернула увагу на тлумачення відповідної норми суддею Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду Віктором Стрільчуком під час зустрічі керівництва КЦС із представниками апеляційних судів, про що писав «ЗіБ». Нагадаємо, тоді В.Стрільчук сказав, що «витлумачити цю норму можна лише однозначно, тобто ні за яких обставин суд не може заборонити користуватися портативними пристроями відео чи аудіо запису, і при цьому думка учасників процесу не враховується».

«Тобто тут суд не вирішує питання балансу інтересів чи захисту приватних інтересів учасників процесу», – зазначила Т.Анцупова. І додала, що як і Цивільний процесуальний, Кодекс адмінсудочинства передбачає можливість заборони зйомки «з урахуванням обмежень, встановлених цим кодексом». І єдиним таким обмеженням є розгляд справи у закритому засіданні.

 

Джерело: http://zib.com.ua