Транспортний податок хочуть прив’язати до вартості авто, а не об’єму двигуна
Жовтень 6, 2015
Бізнес в Україні тепер реєструють за один день
Жовтень 21, 2015
Показати все

Раді пропонують встановити ставку єдиного соціального внеску на рівні 20%

6fb03df

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики пропонує в рамках проведення податкової реформи встановити ставку єдиного соціального внеску на загальнодержавне обов’язкове пенсійне страхування на рівні 20%, що відповідає пропозиції Міністерства фінансів.

Про це йдеться в презентації комітету, текст якої має УНІАН.

“Пропонується єдина ставка ЄСВ – 20% і скасування максимальної величини бази нарахування ЄСВ, – йдеться в презентаційних матеріалах. – Чинна модель передбачає більш 70 ставок від 33,2% до 49,7% для 52 класів професійного ризику виробництва. При цьому середньозважена ставка – 41%, а максимальна величина бази – 17 розмірів прожиткового мінімуму “.

При цьому передбачається скасування справляння ЄСВ із зарплати працівника і самостійне встановлення ставки ЄСВ для самозайнятих громадян. “Також пропонується зараховувати ЄСВз доходів вище 17 мінімальних зарплат на персоніфікований рахунок фізособи в “Ощабанку” з виплатою при настанні пенсійного віку”, – говориться в презентації комітету.

Раніше Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики запропонував в рамках проведення податкової реформи знизити податок на доходи фізичних осіб до 10% з нинішніх ставок в 15% і 20% залежно від обсягів доходів. У той же час Міністерство фінансів виступило за встановлення єдиної ставки ЄСВ та ПДФО в 20% з подальшим скасуванням одного з податкових платежів.