Податкова зафіксує! ЧАСТИНА 1
Серпень 28, 2020
З 1 вересня Держпраці розпочне масштабні перевірки з неофіційного працевлаштування
Вересень 9, 2020
Показати все

Щодо надання відомостей про кінцевих бенефеціарних власників юридичних осіб

28.04.2020 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень якого визначено, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності вищевказаного Закону, тобто до 28.04.2020 року, повинні подати державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефеціарного власника та структуру власності протягом 3-х місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджено форму і зміст структури власності.

Варто вказати, що кінцевим бенефеціарним власником є:

  • для юридичних осіб – будь-яка особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі, через ланцюг контролю (володіння);

В свою чергу, ознакою прямого вирішального впливу на діяльність юридичної особи є той випадок, коли фізична особа (засновник/учасник) безпосередньо володіє часткою у розмірі 25%  статутного капіталу або прав голосу юридичної особи.

Проте, наразі форму та зміст структури власності ще не затверджено.

Важливим є те, що якщо раніше в Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» було положення про те, що якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є бенефеціарними власниками такої юридичної особи, то інформацію про них не подають, то в оновленій редакції ст. 9 вказаного Закону таке положення відсутнє.

Також вказаним вище Законом визначено відповідний перелік документів, що подаються державному реєстратору для підтвердження відомостей про кінцевих бенефеціарних власників юридичної особи. Такі документи, для підтвердження відомостей про кінцевих бенефеціарних власників, необхідно подавати реєстратору щорічно, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, протягом 14 календарних днів. Визначені Законом документи, юридична особа подаватиме для державної реєстрації: створення юридичної особи, змін до відомостей про розмір статутного капіталу, тощо.

Звертаємо вашу увагу і на те, що за неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору, передбаченої законодавством інформації про кінцевого бенефеціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефеціарного власника юридичної особи передбачено штраф у розмірі від 17 000 грн. до 51 000 грн. Вказана штрафна санкція застосовується до керівника юридичної особи або особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу).

У разі наявності будь-яких питань, звертайтеся до нас за консультацією. Ми завжди раді Вам допомогти.