Щодо надання відомостей про кінцевих бенефеціарних власників юридичних осіб
Вересень 1, 2020
Пропущений строк позовної давності – відмова в задоволенні позову!?
Вересень 14, 2020
Показати все

З 1 вересня Держпраці розпочне масштабні перевірки з неофіційного працевлаштування

Цього літа Держпраці розпочало проведення масштабної інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед роботодавців та працівників про негативні наслідки, які тягне за собою допуск до роботи працівників без оформлення трудових відносин, переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці. Вже з 1 вересня заплановано початок активних інспекційних перевірок з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

Перевірці підлягатимуть усі сфери діяльності, але в першу чергу увага буде приділена оформленню працевлаштування у сільському господарстві, будівництві, торгівлі, громадському харчуванні, готельно-ресторанному бізнесі. Заходами контролю будуть охоплені суб’єкти господарювання, у яких за результатами інформаційної кампанії встановлена невідповідність фактичної кількості працівників даним Реєстру застрахованих осіб та у яких відсутня позитивна динаміка працевлаштування.

Звертаємо Вашу увагу, що Держпраці проводить перевірки з питань оформлення працівників без жодних попередніх повідомлень про їх проведення. Так, інспектор праці під час проведення інспекційних відвідувань із питань виявлення неоформлених трудових відносин самостійно та в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці може проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, у яких використовують найману працю. Проте, провести таку перевірку інспектор вправі лише за наявності відповідного направлення Держпраці і лише за наявності чітко визначених для цього підстав. До зони ризику, в першу чергу, потрапляють роботодавці, які використовують працю фізичних осіб на умовах цивільно-правових договорів та переукладають їх упродовж року. Особливо ризикованою є ситуація, коли кількість осіб, що працюють на цивільно-правових умовах становить більше 30 відсотків працівників підприємства.

Окрім цього, Держпраці буде здійснювати планові перевірки на дотримання вимог трудового законодавства. Швидко та безкоштовно перевірити, чи входить ваша фірма до суб’єктів господарювання, які включені в План заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) Держпраці на 2020 рік, можна на сайті Держпраці: https://dsp.gov.ua/plan-zakhodiv-zi-zdiisnennia-derzhavnoho-nahliadu-kontroliu-derzhpratsi-na-2020-rik/. Для цього Вам потрібно буде лише завантажити даний План заходів (файл з розширенням *xlsx) та, для зручності пошуку, скористатись простою комбінацією клавіш Ctrl+F і ввести назву своєї фірми.

! Нагадуємо, що за використання праці неоформленого працівника передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 8500 до 17000 грн., і відповідальність згідно зі ст. 265 Кодексу законів про працю України у розмірі десяти мінімальних заробітних плат за кожного неоформленого працівника, що на сьогодні становить 47 тисяч 230 грн.

Якщо у Вас виникнуть будь-які питання, звертайтесь за консультацією) Ми допоможемо Вам підготуватись до інспектування та ознайомимо із порядком проведення таких перевірок. Адже попереджений – значить озброєний!