Розписки про отримання коштів у борг – складайте правильно!
Жовтень 1, 2020
Усиновлення дитини іноземцем в Україні
Жовтень 22, 2020
Показати все

Відмова видати військовослужбовцю оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії – незаконна та може бути оскаржена у суді!

Якщо Ви являєтесь особою, яка отримує пенсію на умовах Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Вам буде цікаво знати, що ваша пенсія може бути перерахована із урахуванням усіх надбавок, доплат, підвищень та премій, що існували до моменту прийняття постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі – Постанова №103).

5 березня 2019 року набрало законної сили судове рішення у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними і нечинними пункти 1-3 Постанови №103 та зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45), якими для обрахунку розміру пенсій не враховано щомісячних додаткових видів грошового забезпечення діючих військовослужбовців.

Таким чином, із 5 березня 2019 року виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення*.

Незважаючи на це, установи, в яких проходили службу військовослужбовці, продовжують відмовляти пенсіонерам у видачі оновлених довідок про розмір грошового забезпечення із урахуванням усіх надбавок, доплат, підвищень та премій та поданні таких довідок до органів Пенсійного фонду України для перерахунку пенсій.

Аналіз судової практики свідчить про те, що суди стають на захист прав та інтересів пенсіонерів і визнають протиправними такі відмови у наданні довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та зобов`язують установи, в яких проходив службу пенсіонер, надати до органів Пенсійного фонду довідку про розмір грошового забезпечення з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

Пам’ятайте! Органи Пенсійного фонду України не здійснюють самостійного перерахунку пенсій з вищевказаних підстав. Рішення про те, чи захищати свої права та законні інтереси і відстоювати належні Вам по закону надбавки та доплати до пенсії, чи «змиритись» із тим розміром пенсії, який Ви отримуєте, – за Вами!

У разі виникнення додаткових запитань, звертайтесь за консультацією, будемо раді допомогти.

Зичимо Вам міцного здоров’я та гідних пенсій!

 

*Примітка: до додаткових видів грошового забезпечення згідно постанови КМУ №704 від 30.08.2017 належать: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою; надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу.