Мікрокредити – фінансовий порятунок чи боргова кабала?
Лютий 3, 2021
ФОП і штрафи Держпраці за неоформленого на роботу працівника
Березень 4, 2021
Показати все

Штрафи за «євробляхи» – за що, скільки і що нового 

Питання «євроблях» вже тривалий час у всіх «на слуху». Давно обіцяний закон про спрощення умов офіційного оформлення авто з іноземною реєстрацією в Україні (зокрема про скасування акцизного збору), до цього часу так і не прийнято, то ж власники «євроблях», виїжджаючи на дороги або перетинаючи кордон України, у будь-який час ризикують «напоротися» на чималенькі штрафи.

Так, очікуючи на доступне розмитнення, власники «євроблях», які намагаються перетнути на такому авто митний кордон України, отримують штрафи від митниці. За перевищення строку тимчасового ввезення або транзиту авто на єврономерах доведеться сплатити:

  • 850 грн. – за перевищення строку до 3 діб включно
  • 5 100 грн. – за перевищення строку більше ніж на 3 доби, але не більше ніж на 10 діб
  • 17 000 грн. – за перевищення строку більше ніж на 10 діб, але не більше ніж на 20 діб
  • 85 000 грн. – за перевищення строку більше ніж на 20 діб, але не більше ніж на 30 діб
  • 170 000 грн. – за перевищення строку більше ніж на 30 діб. Або ж, на розсуд суду, замість штрафу транспортний засіб може бути конфісковано на користь держави.

При цьому, що цікаво, штраф у розмірі 170 000 грн. передбачений також за втрату транспортних засобів з іноземними номерами, у тому числі їх розкомплектування (ч.6 ст.481 Митного кодексу)

Протоколи про порушення митних правил складаються митниками при перетині державного кордону, але рішення на накладення штрафу або про конфіскацію авто приймає суд.

Втішити власників «євроблях» можна лише тим, що наразі на тих, хто кордон не перетинає, такі протоколи не складають.

Карантин не врятує…

Для тих, хто не може вивезти авто через карантин, звертаємо увагу, що карантин автоматично не звільняє від відповідальності за порушення строків перебування авто на “єврономерах” в Україні. Для того, щоб продовжити термін ввезення автомобіля потрібно у письмовій формі повідомити митний орган про те, що через карантинні обмеження немає можливості вивезти автомобіль у встановлені законом терміни. У митний орган також доведеться подати документи, що підтверджують дію обставин непереборної сили (карантин) і особисті обставини громадянина (наприклад, перебування на самоізоляції або у лікарні).

І ще один штраф: притягнення «євробляхерів» до адміністративної відповідальності

28.10.2020 прийнято постанову Кабінету Міністрів України про внесення змін до Положення про Національну поліцію, якою було уповноважено поліцію виявляти незареєстровані громадянами транспортні засоби, ввезені в Україну на термін більше 30 днів.

В зв’язку з цим віднедавна власників «євроблях» почали притягувати ще й до адміністративної відповідальності на підставі ч.8 ст.121 КУпАП за порушення строків тимчасового ввезення автомобілів. При першому такому порушенні штраф становить 8500 грн. і накладається постановою поліції на місці вчинення правопорушення. При цьому авто не вилучається.

А от за повторне порушення, вчинене цим же водієм протягом року з моменту скоєння першого правопорушення, штраф становить вже 17 000 грн. При цьому водій позбавляється права керування транспортними засобам на строк 1 рік з оплатним вилученням автомобіля чи без такого (ч.8 ст.121 КУпАП). За цією нормою штрафи накладає суд на підставі протоколу, складеного поліцейським на місці зупинки. До вирішення справи в суді автомобіль знаходиться на штрафмайданчику.

Штрафи вже діють і поліція при виявленні незареєстрованих транспортних засобів, ввезених в Україну на термін більше 30 днів, складає відповідні постанови чи протоколи. Але іноді робить це, не досліджуючи належно всі обставини справи та допускаючи грубі помилки, що може стати підставою для скасування таких постанов у судовому порядку.

В разі виникнення додаткових запитань, звертайтесь! Будемо раді допомогти!