Хочеш вийти із складу учасників ТОВ – шлях є!
Грудень 23, 2020
Потрапили в ДТП – не забудьте повідомити страхову!
Січень 25, 2021
Показати все

Європротокол

Варто зазначити, що європротокол – це спеціальний бланк (форма) повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим (без виклику поліції). Може бути оформлений як в паперовій так і в електронній формі (за допомогою системи «Електронний Європротокол»).

У відповідності до Інструкції щодо заповнення Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду Євро- протокол може бути складений за наступних умов:

  1. У разі відсутності загиблих чи травмованих людей;
  2. Жоден із учасників не має ознак наркотичного, алкогольного сп’яніння, не знаходиться під впливом психотропних речовин чи під дією лікарських засобів;
  3. У всіх учасників ДТП наявна згода, щодо обставин виникнення/спричинення ДТП.
  4. Водії – учасники ДТП мають полюси автоцивільної відповідальності;

ВАЖЛИВО! У разі відсутності будь-якої із вказаних вище умов виклик поліції для оформлення ДТП є обов’язковим!

 

Відповідно, складення європротоколу значно економить Ваш час, як учасників ДТП у зв’язку з тим, що у разі, якщо ви, як водій, скористалися Європротоколом, тоді:

  • Ви можете залишити місце події;
  • Не повинні інформувати відповідний підрозділ поліції про настання ДТП;
  • Звільняєтеся від відповідальності, передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення, у разі спричинення ДТП.
  • повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В разі використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично.

 

Проте звертаємо Вашу увагу, на те, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Наразі відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2016 №3471, такий ліміт становить 50 000 грн.

А у разі виникнення додаткових запитань, звертайтеся за консультацією, завжди раді допомогти.